Türkçe English Deutsch BuHaNa Hotel BuHaNa Hotel
Aktiviteler
 
Tekne Turu
Adrasan’da tekne turu yaparak denizin ve sahilin tadını çıkartıp keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Adrasan'dan günübirlik tekne turlarına katılanlar için, iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Gelidonya Burnu ve Beş adalar yönüne. Diğeri ise bu turun tam aksi yönüne yapılan Sazak, Porto Ceneviz koyları turudur. Tekne turlarına balık avlama için katılabilirsiniz.
Dalış
Adrasan da yılın 12 ayı dalış yapmak mümkündür. Dalışınız sırasında rastlaya bileceğiniz deniz canlıları, Akdeniz foku Orfoz, Deniz tavşanları, Tunikat,Mercan, Büyük Adabeyleri,Müren,Kaplumbağa, Akya sürüleri ,Anemon,Sünger. Sizde ister profesyonel, ister amatör bir dalgıç olun Adrasanda dalış keyfini mutlaka deneyin.
Balık Avı
Adrasan'da vakit geçireceğiniz bir aktivitede Akdeniz'in bereketli sularında daha önce hiç avlamadığınız çeşitte ve büyüklükte balıklar tutabilme imkanınızdır. Adrasan sakin bir koy olduğu için balık avı için uygundur.Özellikle zıpkın balıkçılığı için oldukça verimli sulara sahiptir.
Trekking
Adrasan’da trekking ve serbest tırmanış yapmaya müsait parkurlar bulunmaktadır. Özellikle bahar aylarında düzenlenen trekking turlarında Antalya'nın ılık iklimi sayesinde keyifli yürüyüşler gerçekleşmektedir. Sazak koyu Zor olmayan bir yürüyüş parkurudur.Parkur, 8km gidiş 8km geliş toplam 16 km dir. Toprak bir yoldan kokulu çam ağaçları arasından denize bakarak keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz Gelidonya feneri Birinci parkurda arabayla Mavikent Kasaba’sına ulaşıyorsunuz. Belli bir noktaya kadar araç yoluna da sahip olan hat üzerinde, daha sonra zeytin ağaçları arasında rampa yukarı doğal ortamda yürüyüş yapıp Gelidonya fenerine ulaşılıyor. Gelinen yoldan rahat bir iniş patikası ile araçlara ulaşarak yürüyüşümüz tamamlanıyor. İkinci parkurda ise (zor olan parkur) ters istikametten yani Adrasan'dan yürüyüş tırmanışla başlayıp çam ağaçlarıyla kaplı tepeleri aşarak Gelidonya fenerine kadar uzanan 4,5 saatlik uzun bir parkurdur. Olympos Bölgede Musa Dağı'nın zirvesinde 170 dönüm üzerine kurulu ilk Olympos, Fethiye-Antalya Lykia yolu üzerinde 2,5 saatlik yürüyüşle görülebiliyor. Harabeler arasında sarnıçlar, kent giriş kapısı, küçük tiyatrosu, güney tepesinde ikişer katlı villalar, kemer kalıntıları, kazı çalışmalarıyla gün ışığına çıkmayı bekliyor. Olympos denizi gören tepenin diğer yüzü Adrasan Ovasını seyrediyor. Avusturyalı arkeologların buluntularına göre taşlar üzerinde yazılı olan Teo Olympos "Tanrı için Olympos" anlamına geldiği belirtiliyor. Yıkılan taşlardan geriye "OLYM" harflerini gösteren oyma taşlar görülebiliyor. Çeşitli baskınlar sonucu Olympos'tan sürülen Olymposlular bugünkü Olympos'a gelmişler. Bu nedenle günümüzdeki Olympos bu isimle anılırken gerçek Olympos'un Musa Dağı tepesinde olduğu belirtiliyor. Adrayanos döneminde gözcülük amacı için yapılmış iki kale günümüzde de varlığını sürdürüyor. Musa dağı (serbest tırmanış) 2-2,5 saatlik bir tırmanış ardından zirveye ulaştığınızda, göreceğiniz manzara size neden bu mücadeleyi yaşamanızın gerekli olduğunu konusunda ikna edecek güzellikte olup, bütün Adrasan ayaklarınızın altında serilecektir.

Ana Sayfa Aktiviteler Odalar Rezervasyon Foto Galeri Adrasan Konum İletişim

® 2011 Copyright BuHaNa Hotel. Her hakkı saklıdır.